Перейти до вмісту

На якому етапі ремонту краще замовляти та встановлювати міжкімнатні двері?

Досвідчені люди, які вже пережили ремонт, рекомендують ретельно враховувати ключові моменти, навіть якщо ви повністю довіряєте бригаді будівельників, що працюють «під ключ». Один із таких важливих моментів – це встановлення міжкімнатних дверей. Це не просто питання вибору дизайну дверного полотна. Коли були проведені виміри та як відбувався монтаж, впливає на кінцевий результат не менше, ніж сам процес установки.

Тож, у чому основна проблема?

Будівельники та монтажники мають різні погляди щодо того, коли слід встановлювати міжкімнатні двері. У більшості випадків майстри-шпаклювальники наполягають на тому, щоб встановити принаймні коробку до початку штукатурних робіт. Їхня логіка зрозуміла:

 1. Міжкімнатні двері мають бути встановлені на рівні зі стіною. Всі недоліки штукатурки – бугри, западини, нерівності по вертикалі – відразу стануть видимими.
 2. Виставлена на рівень коробка може слугувати як маяк.
 3. Щоб зберегти коробку, її обіцяють захистити плівкою або малярною стрічкою.

Але що отримує замовник у цьому випадку? Зазвичай, це проблеми з зовнішнім виглядом:

 1. Будівельні розчини можуть проникнути через плівку, особливо біля країв. Ті, хто спробував відмити засохлу шпаклівку або грунтовку, знають: це не так просто. Сліди будуть особливо помітні на темних поверхнях.
 2. Якщо майстер використовує коробку як маяк, він може пошкодити її поверхню фізично.
 3. Коробка для міжкімнатних дверей виготовлена з дерева. Дерево погано переносить тривалий вплив підвищеної вологості, яка неминуча при оздоблювальних роботах. Як результат – коробка набирає вологу (набрякає). Після цього двері можуть не закриватися.

Пропозиція будівельників встановлювати двері до штукатурних робіт або облицювання плиткою – це спроба приховати свою низьку кваліфікацію.

Не лише установку, але й заміри отворів під міжкімнатні двері слід робити після завершення всіх основних будівельних та оздоблювальних робіт.

Виробники дверей і спеціалізовані монтажні бригади радять замовляти міжкімнатні двері:

 1. Після фінальної штукатурки та облицювання кахлем – тоді відомо точна товщина стін, а отже, розміри ширини коробки.
 2. Після завершення чистового покриття для підлоги – в цьому випадку можна забезпечити оптимальний зазор між підлогою і дверним полотном в конструкціях без поріжка. Полотно і короб виготовлять під необхідну висоту без додаткового підрізання.
 3. В середньому на виготовлення комплекту міжкімнатних дверей потрібно близько двох-трьох тижнів. За цей час стіни вже будуть підготовані для обклеювання шпалерами або просто пофарбовані.

Установка міжкімнатних дверей – це останній етап ремонту. Ця операція зазвичай має мінімальну кількість сміття і пилу. Досвідчені майстри зберігають цілісність чистового покриття стін, підлоги та стелі:

 1. Ідеально, якщо на стінах вже будуть шпалери. Тоді бригада зробить все необхідне за один візит.
 2. Створяться чисті місця з’єднання підлогового покриття і коробки без зазорів, що особливо важливо при укладанні ламінату або паркету.

Вищезазначене стосується розпашних міжкімнатних дверей. Проте, при виборі нестандартних конструкцій, таких як розсувні двері, порядок операцій може відрізнятися. Рекомендується звернутися до майстрів для консультації на ранніх етапах ремонту.

Замовляючи внутрішні двері у нас, ви отримуєте відмінний елемент ремонту. Наші двері ідеально впишуться в дизайн вашого інтер’єру та прослужать вам протягом багатьох років.