Перейти до вмісту

Догляд за дверима

Так як двері одна з важливих частин інтер’єру , яка часто експлуатується, то на ній не варто економити. При виборі дверей краще віддавати перевагу перш за все екологічним, міцним і довговічним матеріалам. І саме таким матеріалом є деревина.  Двері з масиву дерева, якщо за ними правильно доглядати та експлуатувати, можуть легко прослужити не один десяток років і будуть  завжди прикрашати інтер’єр вашого будинку своїм зовнішнім виглядом.

Двері виготовлені з деревини  вологістю не більше  8% і для запобігання вбирання вологи з повітря і надання їм гарного зовнішнього  вигляду на заключній стадії виробництва покривають декількома шарами лаку або фарби.

Отже одне з найголовніших правил догляду за дверима, це стежити за станом лакофарбового покриття і не пошкоджувати його.

При очищенні покриття від пилу не слід використовувати щітки з жорсткою щетиною. Не використовувати для чищення засоби, які мають в своєму складі абразивні порошкові частинки. Заборонено використовувати розчинники і будь-які хімічно-активні миючі засоби на основі кислот і лугів.

Для чищення міжкімнатних дверей можна використовувати 10% розчин етилового спирту. Змочена в ньому м’яка ганчірка швидко видалить плями і не зашкодить покриттю. Потім на двері добре нанести  поліроль до складу якого входить силікон і віск, який дасть вашим дверям захист від пилу і вологи . Раз на три роки бажано розкрутити і змастити всю фурнітуру дверей.

Під час ремонту про двері також необхідно подбати. При ремонтних роботах, які пов’язані з шпаклюванням або штукатуркою стін з’являється надмірна волога і абразивні матеріали у вигляді піску або залишків засохлої шпаклівки, які потрапляючи на двері можуть пошкодити лаковану поверхню. При цьому найкраще дверне полотно зняти з завісів і прибрати в сухе приміщення.  Якщо це не можливо просто варто обмотати його поліетиленовою або стрейч плівкою. Якщо дверна коробка з порогом, то його варто накрити картоною.

Ви випадково зачепили двері і на їх поверхні залишилися невеликі подряпини або вм’ятини:

  • коли двері білого кольору, можна спробувати звичайний коректор;
  • для тонованих дверей підібрати жіночий олівець для брів схожого кольору, нанести на пошкоджену поверхню, видалити залишки ганчіркою і дати висохнути;
  • для тонованих дверей, ще можна використати кольоровий віск нанісши невелику кількість розм’якшеного воску на пошкодження і втерти його в поверхню м’якою тканиною.

Такими методами можна домогтися візуального оновлення дверей.

Назад…