Перейти до вмісту

Напрям відкривання міжкімнатних дверей: на що варто звернути увагу

Вибір напрямку відкривання дверей може виявитися важливим, хоча це не завжди очевидно. Цей аспект визначається певними факторами та правилами, хоча взагалі двері можуть відчинятися як всередину, так і назовні. Перед тим як замовлятиміжкімнатні двері, важливо врахувати не лише розміри дверних отворів, а й напрям відкривання. Навіть на етапі дизайну і ремонту слід визначити, у який бік будуть відкриватися двері, оскільки це вплине на розміщення меблів та вимикачів у кімнаті.

Є кілька порад, які допоможуть визначити оптимальний варіант:

  1. Санвузол або вбиральня: Двері краще відкривати назовні. Це заощаджує місце у невеликій кімнаті і не забирає зайвого місця.
  2. Дитяча кімната: Тут бажано встановлювати двері, які відчиняються всередину. Це дає можливість легше проникнути всередину, якщо трапиться щось несподіване і дитина опиниться у замкненому приміщенні.
  3. Вхід у кімнату: Якщо вхід розташований в куті кімнати, краще, щоб двері відчинялися в бік однієї зі стін. Це забезпечить видимість, коли заходиш у кімнату.
  4. Відкривання у бік від вимикача: Якщо вхід у кімнату посеред стіни, краще, щоб двері відчинялися в бік від вимикача. Це дає можливість зручно входити або виходити, однією рукою відкриваючи двері, а іншою вмикаючи світло.

Заздалегідь обдумане відкривання дверей враховує комфорт та безпеку, спрощує простір та створює більш зручне розташування меблів у кімнаті.