Перейти до вмісту

Сучасні міжкімнатні двері: нові тенденції та рішення

Міжкімнатні двері вже давно перестали бути простою деталлю функціонального призначення. Сьогодні вони відіграють велику роль у декорі кімнати завдяки різноманітності кольорів, форм, текстур і матеріалів.

Загалом, всі міжкімнатні двері з коробкою можна розділити на дві категорії: класичні й трендові. Перші – це дерев’яні двері, виготовлені з масиву і мають природні відтінки, вони пасують у консервативні інтер’єри. Про тренди розповімо далі.

Коли потрібні кольорові міжкімнатні двері з коробкою

Мінімалістичні інтер’єри часто можуть виглядати надто стримано через відсутність кольору. Для таких приміщень чудово підходять яскраві міжкімнатні двері з контрастними кольорами. Тут мають на увазі насичені, виразні відтінки, наприклад, лимонний чи фуксія. Такі нестандартні рішення рекомендують дизайнери.

Щоб зберегти стильність інтер’єру, міжкімнатні двері з коробкою повинні бути єдиною яскравою деталлю. Якщо полотно не передбачає прихованих петель, а має декоративну обробку, допускається їх фарбування чорним.

Вибір текстури міжкімнатних дверей з коробкою повинен відповідати стилю і матеріалам меблів. Глянсові двері – для мінімалізму і хай-теку, матові – для лофта.

Яскраві міжкімнатні двері з коробкою не рекомендується встановлювати у кімнатах, де є багато дверей, наприклад, у вітальні. Тут віддають перевагу більш стриманим кольорам.

Природні форми міжкімнатних дверей

Цей тренд має свої обмеження у стилізації приміщень, наприклад, в класичній вітальні або спальні у стилі ренесансу його важко уявити.

Міжкімнатні двері виготовлюються з масиву з залишеними природними текстурами дерева. Для практичності їх покривають кількома шарами прозорого лаку.

Приховані двері до кімнати: особливості

Приховані міжкімнатні двері – це тренд, що тримається декілька сезонів і постійно представляється у нових інтерпретаціях.

Особливість полягає в тому, що вони не мають класичних декоративних обрамлень, що дозволяє їм “зливатися” зі стіною і стати практично непомітними. Ці двері отримали популярність завдяки універсальності та великому вибору варіантів оздоблення.

Однією з новинок серед прихованих дверей є використання напівпрозорого та затемненого скла. Це практичний варіант для будь-яких приміщень, у тому числі ванних кімнат. Єдине обмеження – не встановлювати такі двері у кімнату, де є діти.

Додатково модними стали двері, оброблені матеріалами, що використовуються для обробки стін, такими як фарба, шпалери або панелі.

Окрім вибору самої двері, важлива її фурнітура, що також має свої тренди та новинки. Ручки-невидимки – популярний вибір для прихованих дверей, вони мають тонку форму і мінімалістичний дизайн, можуть бути фарбовані в будь-який колір.

На однотонних дверях добре виглядає масивна ручка з оригінальним дизайном. Ще один тренд – довгі тонкі металеві ручки, а також латунна фурнітура чи матові чорні ручки.

Якщо ви бажаєте натуральних відтінків та матеріалів, зверніть увагу на двері із шпону з орнаментами або абстрактними візерунками. Вони схожі на настінні панно, що відкриваються.

Спостерігається зростання популярності дверей з вітражами. Геометричні мозаїчні візерунки зараз витісняють традиційні рослинні орнаменти.

Відображуючи нові тенденції у світі міжкімнатних дверей, важливо зазначити, що частина із них може стати постійними, а інші – тимчасовими.